Pudry

Ustaw kierunek malejący
Strona
Wszystkie filtry

PUDRY

 

Pudry do twarzy to jedne z najstarszych kosmetyków, stosowane już przed wiekami. Na rynku dostępne są różne rodzaje pudrów, dzięki którym możesz dopasować idealny dla swoich potrzeb i typu cery. Pudry są niezbędne do wykończenia i utrwalenia każdego makijażu.

 

Czym są pudry?

Puder to mocno rozdrobniony proszek zawierający najczęściej składniki pochodzenia mineralnego i roślinnego. Pudry zawierają substancje takie jak np. tlenek cynku, dwutlenek tytanu, glinka kaolinowa, proteiny jedwabiu, talk czy skrobia. Ich rolą jest nadanie matowego wykończenia i przedłużenie trwałości makijażu. W swoim składzie pudry mają również pigmenty, dzięki którym można korygować kolor skóry. W pudrach coraz częściej znajdziemy także składniki pielęgnacyjne i wzmacniające ochronę przed promieniami UV.

 

Pudry i ich rodzaje

Pudry dzielą się na kilka rodzajów, zależnie od kryterium, jakie przyjmiemy. Mamy do wyboru:

  • Pudry sypkie – to drobno zmielone pudry, zazwyczaj w formie luźnej, które można nakładać za pomocą pędzla. Służą do utrwalenia makijażu, matowienia skóry i kontrolowania błyszczenia.
  • Pudry w kamieniu – występują w formie prasowanej lub wypiekanej. Pudry prasowane są zbite w jedną kompaktową masę, podczas gdy pudry wypiekane są wypiekane w kontrolowanej temperaturze.
  • Pudry transparentne – są bezbarwne i przezroczyste. Idealnie nadają się do matowienia skóry i utrwalania dziennego makijażu.
  • Pudry barwiące – zawierają pigmenty, dzięki którym można wyrównać koloryt skóry lub podkreślić kontury twarzy. Do tego typu pudrów należą bronzery.
  • Pudry rozświetlające – zawierają drobinki odbijające światło. Nakładamy je na obszary twarzy, które chcemy wyeksponować.
  • Pudry matujące – zawierają więcej składników, które pochłaniają nadmiar sebum. Dobrze sprawdzają się w makijażu skóry tłustych i mieszanych.
  • Pudry mineralne – są świetną alternatywą dla klasycznych podkładów. Ich lekkie formuły z dodatkiem składników nawilżających wygładzają i pielęgnują skórę.
  •  

W naszym sklepie znajdziesz szeroką ofertę pudrów, dzięki czemu bez problemu dobierzesz produkt idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.

Zapisz się, aby otrzymać powiadomienie, gdy ten produkt będzie ponownie dostępny w magazynie.