Maskary do rzęs

Ustaw kierunek malejący
Wszystkie filtry

MASKARY DO RZĘS

 

Trudno wyobrazić sobie makijaż oczu bez maskary do rzęs. Dzięki tuszom możemy subtelnie podkreślić rzęsy lub dodać im dramatyzmu. Możesz używać ich samodzielnie lub stosować jak element w rozbudowanym makijażu. Do wyboru masz maskary do rzęs, które wydłużają, podkręcają lub pogrubiają włoski. Są też takie, które pełnią jednocześnie wszystkie te funkcje.

 

Jak wybierać maskary do rzęs?

Zacznij od dokładnego przyjrzenia się swoim rzęsom. Być może są długie, a brak im jedynie subtelnego podkręcenia? A może ładnie się unoszą, ale chciałabyś je optycznie zagęścić? Funkcja, jaką ma pełnić, to podstawowe kryterium wyboru maskary do rzęs. Zastanów się również, czy w Twoim przypadku zasadne będzie stosowanie maskary wodoodpornej. Choć jest zdecydowanie trwalsza, to jednak trudniejsza w codziennym usuwaniu. Dobrze jednak mieć ją w swojej kosmetyczce na specjalne okazje.

 

Maskary do rzęs – szczoteczki

Ważną kwestią w stosowaniu maskary do rzęs jest właściwy dobór szczoteczki. Dostępne są maskary z włosiem klasycznym, a także z silikonowymi końcówkami. Szczoteczki mogą też mieć różny kształt, od całkowicie prostych, po zwężające się lub zakrzywione. To, w jaki sposób działają maskary do rzęs, zależy w dużej mierze od typu szczoteczki. Niektóre szczoteczki mają włosie podwójnej długości, co świetnie sprawdzi się przy makijażu krótkich rzęs. Maskary do rzęs z zakrzywioną szczoteczką unoszą włoski i podkręcają je.

 

Jak stosować maskary do rzęs?

Tusze do rzęs nakładamy zwykle jako ostatni etap makijażu, ale z powodzeniem możesz stosować je samodzielnie. Jeśli masz rzęsy cienkie i osłabione, przed zastosowaniem maskary do rzęs nałóż bazę z funkcją odżywki. Tusz nakładaj szczoteczką od nasady włosków po ich końce ruchem zygzakowym. Jeśli chcesz osiągnąć mocniejszy efekt, czynność powtórz, zanim pierwsza warstwa całkowicie wyschnie. Na koniec końcówką szczoteczki ostrożnie podkreśl dolne rzęsy.

 

Pamiętaj, że maskary do rzęs trzeba wymieniać co około 3 miesiące. W przeciwnym wypadku zaczną wysychać i osypywać się, a stosowanie przeterminowanego kosmetyku może podrażnić Twoje oczy.

Zapisz się, aby otrzymać powiadomienie, gdy ten produkt będzie ponownie dostępny w magazynie.